جمعه 27 دی 1392

جان ما اهل سنت

   نوشته شده توسط: محمدرضا باغبانی    نوع مطلب :مذهبی ،

 به نام خدا، اللهم عجل لولیک الفرج، سلام

         وَاعتَصِمُوا بِحَبلِ اللَّهِ جَمِیعاً و لاتَفَرَّقُوا ....همگی به ریسمان الهی چنگ زنید و پراكنده نشوید (آل عمران ، آیه ۱۰۳)

        این است فرمان الهی که در قرآن مجید به صراحت مسلمانان را به اتحاد امر فرموده و یگانه عامل اتحاد را چنگ زدن به ریسمان الهی دانسته است. آری قرائت قرآن و عمل به دستورات آن ضمانت اتحاد مسلمانان و خاری در چشم دشمنان اسلام و مسلمین است. در قرآن کریم ضمن دستور به اتحاد برادران مسلمان، آنان را از کافران و مشرکان و حتی از تکیه بر قول یهود و نصارا بر حذر داشته است. آن وقت چه سوگمندانه است که دولت های اسلامی در دو جبهه قرار گرفته و برای حذف دیگری به دامن غربیان پناه برده اند. آل سعود وهابی حاکم عربستان که خود را خادم الحرمین می دانند با بستن پیمان های نظامی با آمریکا و غرب عملا به نوکر آنان تبدیل شده و حتی شعار اصلی که آزادی قدس شریف از چنگال صهیونیسم اسرائیل بوده را به فراموشی سپرده و برای توجیه این امر توسط مزدوران صهیونیسم جهانی- مفتیان وهابی و سلفی- خطر شیعه را در جهان اسلام پررنگ نموده و دشمن اصلی اسلام و قرآن که اسرائیل و غرب است را به حاشیه رانده است و این قدر بر این امر در سالهای متوالی اصرار نموده که این طرف هم گروه اقلیتی از شیعیان غالی منحرف هم آب به آسیاب آنان ریخته و اختلاف را به کام غرب شیرین می نمایند.

        حال به این موضوع توجه کنیم که برنده اختلافات بین شیعه و سنی کیست؟ مسلمانان از این اختلاف ها چه نفعی می برند؟ آن گاه که اختلاف نهادینه شد و کینه ها شعله ور گردید، دیگر نه شیعه روی خوش می بیند و نه سنی. کلام گوهربار پیامبر رحمت (ص) مبین موضوع است که می فرمایند: الجَماعَةُ رَحمَةٌ و الفُرقَةُ عَذابٌ....وحدت مایه رحمت ، و تفرقه موجب عذاب است (كنزالعمّال ، ح ۲۰۲۴۲ ). آری رحمتی که در اتحاد نهفته است را پیامبرمان وعده داده است. چرا باید وعده رحمت الهی پیامبرمان را زمین بگذاریم و به دنبال عذابی که در تفرقه نهفته است بگردیم. آیا آنان که بر طبل اختلاف می کوبند و طرف مقابل را کافر رافضی می دانند، از رحمت خدا دور نشده اند؟ آیا این همه جنگ و مصیبت و کشته که در ولایات مسلمین روی می دهد عذاب الهی به خاطر تفرقه نیست؟ حتما همین طور است چرا که این قول حضرت محمد امین(ص) است که بر آن خدشه ای نیست.

         تا زمانی که مسلمانان به جای بازیچه دشمنان شدن متحد باشند، دشمن نمی تواند به آنان صدمه ای بزند و می توانند به راحتی معارف الهی اسلام را به جهانیان که تشنه ی معرفت اصیلند، ارزانی دارند. لکن در اختلاف است که دشمنان اسلام بر جان و مال و ناموس مسلمین مسلط می شوند. افغانستان، عراق، پاکستان، لبنان، سوریه،عربستان و ... نمونه های آن است. پیامبر عظیم الشان اسلام(ص) می فرمایند:عَلَیكَ بِالجَماعَةِ ؛ فَإنَّما یأكُلُ الذِّئبُ القاصِیَةَ.... با جماعت همراه شو ؛ زیرا گرگ ، گوسفند دورمانده را می‏خورد (مسند أحمد ، ج ۶ ، ص ۴۴۶)

        آنان که موارد اختلاف بین شیعه و سنی را بزرگنمایی می کنند با اغماض انسانهایی نادان و احمقند که امام علی(‏ع) در خصوصشان می فرمایند: لَوسَكَتَ الجاهِلُ مَااختَلَفَ النّاسُ....اگر نادان خاموشی می‏گزید ، مردم دچار اختلاف نمی‏شدند (بحار الأنوار ، ج ۷۸ ، ص ۸۱ ) آری این انسانهای احمق هستند که تا موارد اتحاد هست به موارد اختلاف می پردازند. در بین شیعه و سنی متاسفانه از این قشر وجود دارد که از خدا برایشان یک جو عقل مسألت می داریم. اما گروهی نیز هستند که منافعشان در اختلاف است و خون مسلمین تقویت کننده ی حساب بانکیشان هست که متاسفانه هم اکنون در بین کسانی که صحابه را لعن می کنند و آنان که شیعه را رافضی می دانند پر است از این افراد و شیطان رجیم حامی آنان است و این شیطان نیست مگر در جامه ی سرویس های جاسوسی غرب و شرق که با استخدام اینان و تغذیه اطلاعاتیشان آتش اختلاف را گسترده تر می کنند. پیامبرمان می فرمایند: یَدُاللَّهِ عَلَی الجَماعَةِ و الشَّیطانُ مَعَ مَن خالَفَ الجَماعَةَ یَركُضُ.....دست خدا بر سر جماعت است و شیطان با كسی همراه است كه با جماعت ناسازگاری كند(كنزالعمّال ، ح ۱۰۳۱)

        چه بدبختند و چه عذابی منتظرشان است آنانی که هفته وحدت مسلمانان را هفته برائت از خلفا می نامند و سعی در به انحراف کشاندن مسلمانان شیعه و سنی می شوند و چه بزرگند آنانی که همیشه سعی در خاموش کردن اختلافات بین فرق مسلمین دارند. در بین مراجع عظام شیعه در حال حاضر مواضع حضرت امام خامنه ای دامة برکاته و حضرت آیت الله العظمی سیستانی قابل توجه است. مقام عظمای ولایت ضمن تاکید بر وجود اختلافات طلبگی بین شیعه و سنی، خلفای اهل سنت را با لقب جناب عمر،جناب عثمان و جناب ابوبکر و همسر پیامبر را با لفظ ام المومنین عایشه خطاب می کنند و توهین به اینان را حرام می دانند و هماره اتحاد بین شیعه و سنی را خواستارند. در خصوص مواضع حضرت آیت الله العظمی سیستانی هم مطلب جالبی از سایت جهان است که در پایان خدمتتان عرض می نمایم که بسیار حائز اهمیت است وقتی که ایشان برادران اهل سنت را جان ما اهل سنت خطاب می کنند. این برخورد این دو بزرگوار برای همه ی شیعیان و اهل سنت درس بزرگیست و امید است که با تأسی به این دو بزرگوار بساط سودجویانی که از این اختلاف امرا معاش می کنند بر چیده شوند. ان شا الله

        به گزارش جهان به نقل از فارس، در نوامبر سال ۲۰۰۷ آیت‌الله العظمی سیدعلی سیستانی در پیامی بی‌نظیر بر وحدت شیعه و سنی تاکید کردند که اخیرا و پس از مشکلات و درگیری‌های اخیر در عراق بار دیگر بر آن تاکید کردند.
        مرجع عالی شیعیان تاکید کرد: اختلاف حقیقی بین شیعه و سنی وجود ندارد و من خادم همه عراقی‌ها [اعم از شیعه و سنی] هستم. وی افزود: من همگان را دوست دارم و دین همان محبت است و متعجبم که چگونه دشمنان می‌توانند بین مذاهب اسلامی تفرقه ایجاد کنند.
        حضرت آیت‌الله سیستانی که برای نخستین همایش علمای شیعه و سنی پیام فرستاده، تصریح کرد: اینگونه مجالس و دیدارها مهم و مفید است چراکه سنی و شیعه می‌فهمند که اختلاف حقیقی بین آنها وجود ندارد و نقاط اختلاف تنها در مباحث فقهی است. وی افزود: شیعیان باید از حقوق اجتماعی و سیاسی اهل سنت قبل از حقوق خود دفاع کنند و گفتمان ما دعوت به وحدت است.
        آیت‌الله سیستانی تاکید کرد: همانگونه که قبلا هم گفته‌ام می‌گویم نگویید «برادران ما اهل سنت» بلکه بگویید «جان ما اهل سنت» و من به خطابه ائمه جمعه اهل سنت بیش از خطبای شیعه گوش می‌دهم و ما بین عرب و کرد تفاوتی قائل نیستیم و اسلام همه ما را جمع کرده است. وی با اشاره به مباحث فقهی اهل سنت افزود: ما در کعبه، نماز، روزه و ... یگانه هستیم و هنگامی که برخی از اهل سنت در نظام سابق(دوران صدام) به من می‌گفتند ما شیعه شدیم می‌پرسیدم چرا؟ و آنها می‌گفتند برای ولایت اهل‌بیت(ع) و من می‌گفتم ائمه [چهارگانه] اهل‌سنت از ولایت اهل‌بیت(ع) دفاع می‌کردند.
        آیت‌الله سیستانی ادامه داد: گورهای دسته‌جمعی [عراق] هم اهل‌سنت و هم شیعیان را در بر دارد و من با همه کسانی هستم که به دنبال حقوقشان هستم.

(احادیث از سایت حدیث نت)


برچسب ها: هفته وحدت ، هفته برائت ، شیعه ، سنی ، غالی ، وهابی ، سلفی ،

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر