تبلیغات
از ماست که بر ماست - احمدی نژاد کجایی؟
دوشنبه 4 فروردین 1393

احمدی نژاد کجایی؟

   نوشته شده توسط: محمدرضا باغبانی    نوع مطلب :سیاسی ،

به نام خدا، اللهم عجل لولیک الفرج،سلام

         هنوز سالگرد به قدرت رسیدن دولت تدبیر و امید هاشمی محور نرسیده که اقدامات دولت تعادل شعار آسایش روانی را از قشر عظیمی از مردم خوب ایران گرفته است. مردم مانده اند که اقدام بعدی دولت چیست و کدام قول قبلی دولتیان در انتخابات شکسته خواهد شد و به نفع اقلیت سرمایه دار همه گزینه ها تغییر خواهد کرد؟ خدا به دادمان رسد. ان شا الله...

        همه طرح های عمرانی که احمدی نژاد آغاز کرده بود و بنا به افتتاح در سال 92 و 93 داشت، تقریبا تعطیل شده یا به کندی پیش می رود که شاید با طولانی کردن مسیر افتتاحشان به نام دولت یازدهم ثبت شود. بدون در نظر گرفتن ضرری که از به تعویق افتادن افتتاح طرح ها بر بیت المال و مردم تحمیل می شود. اگر اهل سفر باشید بزرگراههای در حال ساخت رها شده ی متعددی خودنمایی می کند. راستی مردم ما این قدر ساده اند که این بدیهیات را نفهمند؟!؟!؟

        افزایش قیمت ها که روزانه است با درخواست وزرا  و مسئولین و تایید آنها صورت می گیرد. یادش بخیر زمانی که خودرو سازان افزایش قیمت داده بودند احمدی نژاد با مخالفت علنی با آنها عبارت معروف "پراید کیلویی چند؟" را به کار برد که جاودانه شد. لکن با حمله ای همه جانبه از سوی سرمایه داران و قدرت های سیاسی اقتصادی کشور روبرو شد. اما در این دولت وزیرش به راحتی افزایش قیمت خودرو را تایید می کند و وقتی قیمت خودرو در بازار روبه کاهش می گذارد، برای سال بعد هم پیش بینی افزایش قیمت می کند تا خدای نکرده قیمتی واقعی نشود.

        در خصوص ارزش پول ملی چه هجمه هایی که به احمدی نژاد شد و او را نالایق معرفی کردند که در سال آخر خدمتش ارزش ریال کاهش پیدا کرد. آن خادم ملت نیز همه ی تلاش و بیانش برای افزایش ارزش پول ملی بود، لکن تحریم خارجی با هدایت مغرضان داخلی ضربه ی خود را به این مملکت زد. حال اینان که منتقدان دکتر بودند پس از به قدرت رسیدن قیمت فعلی ارز را منطقی دانستند و گفتند: قیمت ها مصنوعی پایین بوده و الان حقیقی است.... زمانی که پس از مذاکرات ژنو قیمت ارز روبه کاهش گذاشت با مصاحبه مستقیم رییس بانک مرکزی مبنی بر قصد دولت بر حفظ همین قیمت، روند نزولی قیمت ارز متوقف شد و سیر صعودی گرفت.

        با شعار اعتدال به قدرت رسیدند لکن با حذف نیروهای معتدل  اصولگرا، میدان به افراطیون فتنه 88 و اصلاح طلبان مغرض دادند. با کلیدی در دست ملت را فریفتند و با داسی در زیر قبا مدیران ارزشی را فارق از تخصص و تعهد درو نمودند. با لفظ زنده باد مخالف من و آزادی منتقدان مجالس گرم نمودند و اینک هر که آنان را نقد کند، بلافاصله تادیب خواهد شد. دیروز یالثارات را بستند و امروز نه دی را و فردا کیهان و وطن امروز را خواهند بست تا همین اندک منتقدان هم به سبک دوران کارگزاران سازندگی خفه شوند و جز مجیزگویان کسی در جامعه نماند. در جشنواره مطبوعات گفتند بگذارید حامیان دولت هم صحبت کنند و فقط منتقدان نگویند. لکن هرچه ما شمردیم در مطبوعات به تعداد انگشتان یک دست منتقد دولت ندیدیم که آنها هم یکی یکی در حال توقیف است. نمی دانم این همه مطبوعات مجیز گوی دولتی باید چه کار کنند که حمایت از دولت تلقی شود؟ من که هرچه فکر کردم دیدم این بندگان مخلص دولت که در مجیزگویی و وارونه انگاری وقایع به نفع دولت کوتاهی نکرده اند که دولتیان ابراز ناراحتی می کنند. خدا وکیلی بی بی سی و صدای آمریکا و من و تو و رها و ایران فردا هم برای دولت کم نگذاشتند و هیچ نقدی به دولت یازدهم وارد نیاوردند که خدای ناکرده این وزنه به سمت مخالفان اندک دولت سنگینی نکند. خدای را شکر....

        در محرم دانستن مردم سخن ها گفتند و به میدان عمل که رسید در مذاکرات ژنو حتی خاخام های اسرائیلی و مردم اروپا محرم مذاکرات بودند و از جزئیات خبر داشتند و لکن مردم ایران نباید چیزی می دانستند چرا که توافق کرده بودند کسی چیزی نفهمد. این قدر صداقت در بیان ماوقع داشتند که هنوز جشن دولتیان در این فتح الفتوح به انجام نرسیده بود که همه مذاکره کنندگان گفتند ایران حقی ندارد و جالب که می گویند سخنان سران کشورهای غربی مصرف داخلی دارد لکن سوگمندانه هرچه سالها در هسته ای اندوخته بودیم به باد فنا دادند که آخرین مصاحبه ی دانشمند جانبازمان دکترفریدون عباسی رییس اسبق سازمان انرژی اتمی ایران، اشک هر ایرانی را از این همه خفت و خاری که دیده ایم درمی آورد.

        از چرخیدن چرخ سانتریفوژ ها همراه با چرخش چرخ زندگی مردم گفتند و لکن نه دیگر سانتریفوژی می چرخد و نه چرخ اقتصاد مردم. گرانی که افسارگسیخته است و لکن آمارهای تورم به معجزه ی صداقت اعتدال در حال سقوط است. آنچنان شیب این نزول تورم سریع است که وزیر اقتصادش وعده ی تورم 15 در صدی در سال 93 را می دهد. آخر چطور ممکن است در ابتدای دولت یازدهم رییس جمهور محترم نرخ تورم را حدود 45 درصد اعلام کند و در عرض یکسال این تورم را بتوان سی درصد کاهش داد. تا آنجا که می دانیم معجزه در علم اقتصاد جایگاهی ندارد لکن اگر به مدد جادوی اعتدال این معجزات امکان پذیر است کاش بر سر سفره مردم خودنمایی می نمود تا ما قشر عظیم متوسط این مملکت هم از معجزات اعتدال بهره مند می شدیم.

         چه زیبا از پایان بداخلاقی های سیاسی سخن گفتند که در دولت تدبیر و امید دیگر اخلاق محور است و معتدل و چه وقیحانه اخلاق را به باد فنا دادند. آنجا که هاشمی ها نظام را با رژیم منحوس پهلوی مقایسه می کند و بر سر غصب دانشگاه آزاد از نظام طلبکاری می کند. چه زیبا بود حرکت رهبری  و دولت دهم که نگذاشت دانشگاه آزاد -متعلق به بیت المال- سهم الارث آقازادگان از ما بهتران گردد. اینان چه ناجوانمردانه تمام مشکلات را بر سر دولت قبل ریختند و نگذاشتند حتی از خود دفاع کند و چه رندانه از مناظره با احمدی نژاد گریختند و با قضاوت های یک طرفه او و دولتش را محکوم کردند. این بود اخلاق اعتدالیون؟

         کلید حل مشکلات را در اندازه های مختلف و در مراسم مختلف به مردم نشان دادند؛ که در صد روز همه مشکلات را رفع خواهند کرد که کلید قفل هر مشکل در دستشان است. لکن در موعد صد روز غیر از توهین و حمله به دولتمردان قبلی سخنی نگفتند و مردم را فریفتند.

        در آغازین روز دهه فجر سبد کالایی به مردم دادند که افتضاحش سر از تمام مطبوعات و رسانه های جهان در درآورد و آن چنان تحقیر آمیز بود که کشورهای ذره بینی خلیج همیشه فارس آن را به عنوان درس عبرتی از انقلابی بودن به مردم خود نشان دادند که اگر انقلابی شوید؛ سرنوشتتان با یک کشور غنی آن است که باید همچون گدایان در صفهای کیلومتری توزیع غذا روز خود را شب کنید و بر سر تکه نانی همدیگر را در این صفها بکشید. این بود تکریم مردم که در دولت دهم رفته بود؟؟؟؟

        گفتند اگر بر سر کار آییم هم یارانه ها می ماند و هم مسکن و مهر و هم اقتصاد پویا. لکن به مدد فراموشی ملت و صد البته همکاری بی بی سی و سایر مدافعین آزادی بیان که با دفاعی همه جانبه از دولت مارا به غفلت بردند- نه مسکن مهری ماند و نه یارانه ای که به مردم دهند. تازه با کمال وقاحت وزیر دولتش درباره افزایش قیمت عوارضی می گوید که بزرگراه ها متعلق به ثروتمندان است و آنان که ندارند از کوره راه ها بروند. این است اعتدال و مردم محوری؟

        در دولت قبل احمدی نژاد  یارانه را به عنوان حق همه ملت می دانست که باید به همه داد. لکن با آمدن این عزیزان عنوان یارانه به صدقه ای به مستمندان تبدیل شد که باید با آن سدجوع کنند و هر که می خواهد باید با ثبت نام اینترنتی!!!! اعلام فقر و بدبختی کند تا لقمه نانی دولت برایش بیندازد. آن هم به شرطها و شروطها که اگر در آخر هم خلافش ثابت شود فلانتان می کنیم. این بود معنای رحمت؟

        توزیع فقر چیست؟ زمانی که قشر عظیم متوسط ایران را از حداقل یارانه ها محروم کنند و قیمت ها را افزایش دهند و به فقرا لقمه نانی دهند به معنای واقعی توزیع فقراست. چرا که قشر متوسط که با تمام توان سعی در حفظ وضع اقتصادی موجودش دارد، با تورم و نبود یارانه ای به طبقه پایین سقوط خواهد کرد؟ خدارا شکر اگر نتوانستند فقرا را به حد متوسطان برسانند، متوسطان را در حد فقرا پایین خواهند آورد . این است عدالت اقتصادی ؟

        حضور احمدی نژاد -این فدایی ملت را- در بین مردم پوپولیستی و مردم فریبی نامیدند و از هرکاری برای تخریبش مضایقه نکردند لکن در سفر به خوزستان حتی مدارس را تعطیل کردند!!!! از نامه های مردم به رییس جمهور با تمسخر یاد کردند که مردم فریبی بیش نیست لکن در سال جدید با ارسال انبوه پیامک شادباش عید از سوی رییس جمهور- البته نه ریاست جمهوری اسلامی ایران- به مردم، مردم فریبی را به حد اعلا رساندند.  

        کمی قبل از استقرار دولت یازدهم بود که سردار بزرگواری می فرمود: اندکی نخواهد گذشت که با چراغ مرکبی به دنبال احمدی نژاد بگردیم... کاری با این ملت خواهند کرد که از انتخاب و کرده ی خود پشیمان شوند و در سجاده و دعا، فریاد احمدی نژاد کجایی سردهند....

 اینک همان وقت است که همه با هم بگوییم: احمدی نژاد کجایی؟؟؟؟؟


یکشنبه 28 دی 1393 01:58 ب.ظ
ان شاءا...درانتخابات بعدی ایشان رئیس جمهورایران خواهندشدودولت راازدست شعاردهندگان نجات خواهندداددوست داریم دکتر
پاسخ محمدرضا باغبانی : ان شا الله
پارمیدا
چهارشنبه 29 مرداد 1393 02:06 ق.ظ
سلام من واقعا احمدی رو قبول داشتم...مطلبتون خوب بود...
پاسخ محمدرضا باغبانی : سلام علیکم
متشکرم
حمید
شنبه 11 مرداد 1393 10:47 ب.ظ
سلام.
نظر من بر این است که هر زمان ملت خودشان تصمیم گیرندگان واقعی سرنوشتشان باشند دچار چنین پسرفت ها و بدبختی هایی نخواهند شد.به امید فردایی روشن
پاسخ محمدرضا باغبانی : سلام
سازندگان فردایی روشن ملت ایرانند که ان شا الله با انتخابی صحیح در انتخابات آینده راه رسیدن به آن را هموار خواهند کرد.
انتظار
چهارشنبه 18 تیر 1393 05:21 ق.ظ
سلام دوست گرامی بااین مقالت اشکم رو در اوردی من هیچ امیدی به برگشت اقای احمدی نژاد ندارم چون اینقدر اون رو تخزیب کردند که دیگه هیچ امیدی به برگشتش نیست ومن شب وروز دعا میکنم تا اقا امام زمان ظهور کنند تا حق ملت رااز این دروغگو ها بگیره ورسواشون کنه
پاسخ محمدرضا باغبانی : سلام علیکم
اللهم عجل لولیک الفرج
حسن
دوشنبه 9 تیر 1393 11:55 ق.ظ
قدر عافیت کسی داند/که به مصیبتی دچار آید
پاسخ محمدرضا باغبانی : تا عافیت چه باشد و مصیبت چه؟
وحید
چهارشنبه 31 اردیبهشت 1393 12:40 ق.ظ
سلام دوست عزیزم محمد باغبانی عزیز اولا از مقاله جامع و کاملت تشکر میکنم ولی از شعار ما میخواهیم سینه ها از کینه ها خالی شود و شعار تحمل مخالف نگفتی یادته منتقدان خودشونو بیسواد خطاب کردند.
در ضمن یک مضایقه اشتباهاً مذایقه تایپ شده لطفا اصلاحش کن تا اشکال تایپی رو غلط املایی فرض نکنن و نگن ما بیسوادیم. مممنون
پاسخ محمدرضا باغبانی : سلام
متشکرم، تذکر مناسب و بجایی است
سمیرا
یکشنبه 7 اردیبهشت 1393 02:46 ب.ظ
آقای احمدی نژاد این مردم بی انصاف تر از آنند که قدر تو را بدانند و آنقدر ضضعیف نو تو سریخور شده اند که این دولت هر بلایی بخواهد بر سرشان می آورد و آنها صدایشان هم در نمی آید. اما ما هنوز شما را یادمان نرفته و لحظه شماری میکنیم که این سه سال هم تموم بشه و شما برگردید. به امید آن روز
پاسخ محمدرضا باغبانی : ان شا الله
محسن
یکشنبه 31 فروردین 1393 04:51 ب.ظ
گول خوردییم ای خداااا یاارر مللتتت احمدی نژاد كجاییی
فاطمه زهرا
یکشنبه 17 فروردین 1393 06:36 ب.ظ
سلام
آره دلمون خیییییییییلی براش تنگ شده
آپم
خوشحال میشم سر بزنید
پاسخ محمدرضا باغبانی : سلام علیکم
ان شا الله حتما
جوان انقلابی
شنبه 16 فروردین 1393 12:05 ق.ظ
سلام
مقاله ارزشی شما بعنوان تیتر یک در جوان انقلابی منتشر شد.
از شما ممنونیم
پاسخ محمدرضا باغبانی : سلام علیکم
از این که دل نوشته مرا قابل نشر دانستید،از شما سپاسگزارم
موفق باشید. یا علی
Twilight
شنبه 9 فروردین 1393 02:29 ق.ظ
سلام.
یک مشاعره شد،بر حسب اتفاق!!
دوست دارم نظرتونو در بارش بدونم.
منتظرم :-)
پاسخ محمدرضا باغبانی : سلام
ان شا الله
اگر قابل باشم
عرفان
سه شنبه 5 فروردین 1393 01:32 ب.ظ
خیلی خوب بود
پاسخ محمدرضا باغبانی : متشکرم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر