تبلیغات
از ماست که بر ماست - من از یارانه ام انصراف نمی دهم
شنبه 23 فروردین 1393

من از یارانه ام انصراف نمی دهم

   نوشته شده توسط: محمدرضا باغبانی    نوع مطلب :اجتماعی ،

به نام خدا، اللهم عجل لویک الفرج، سلام

       هنوز تبلیغات انتخاباتی دکتر روحانی در خرداد 92 از خاطرمان نرفته است که در جواب مجری تلویزیون می گفت یارانه ها ادامه پیدا خواهد کرد... اما هنوز سالگرد به قدرت رسیدن دولت تعادلی روحانی  نرسیده است که به بهانه ی اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها از هر تریبونی مردم را به انصراف از دریافت یارانه دعوت می کنند و سوگمندانه به روشی متمدنانه از انواع تهدید و تحقیر نیز استفاده می نمایند. انصراف از دریافت یارانه از سوی متمولان و آنان که دستشان به دهانشان می رسد امری نیکوست و صد البته در دراز مدت به نفع اقتصاد کشور است لکن این حقیر به این مساله به دلایل زیر بدبینم و از دریافت یارانه انصراف نخواهم داد:

1-در دولت قبل زمانی که دکتر احمدی نژاد از مردم خواست آنانکه نیاز ندارند از دریافت آن انصراف دهند، بسیاری از کسانی که امروز در راستای منافع ملی فریاد انصراف انصراف سر داده اند، در آن زمان مردم را تشویق به اخذ یارانه جهت ضربه زدن به دولت می کردند و همصدا با آنها شبکه های معاند فارسی زبان نیز این امر را تبلیغ می کردند و کار به گونه ای شد که ایرانیان مرفه خارج از کشور نیز برای دریافت یارانه ثبت نام کردند. از مسئولان متمول فعلی نیز یارانه بگیر زیاد داشتیم.

2-افرادی که در این دولت بر سر کار آمدند و پست های کلیدی را در دست دارند اکثرا -و برخلاف دولت قبلی- از قشر مرفه و اشرافی این مملکتند که حتما و حتما از درد دل طبقات ضعیف و متوسط این جامعه خبر ندارند و زمانی که اینان سکاندار کشتی اقتصادی این مملکت شده اند مطمئنا سرمقصدش منافع عامه ی ملت نخواهد بود. پس تصمیمات این گروه حتما و حکما در راستای منافع سرمایه داران خواهد بود. وزیری که 33 شرکت معظم دارد و یا وزیری که قیمت یکی از زمینهایش 80 میلیارد تومان است و.... خبر از من کارمند یا کارگر یا کاسب جز ندارد.

3-زمانی که وزیر راه و مسکن این دولت در پاسخ به چرایی افزایش عوارض بزرگراه ها می فرماید: این بزرگراهها برای پولدارهاست و آنها که ندارند از راه های قدیمی بروند. مطمئن هستم که تصمیمات آنها به نفع ما جماعت و متوسط و ضعیف نیست و اینان درد ما را نمی فهمند.

4-وقتی خبر هزینه هفت میلیاردی تغییر دکوراسیون فلان مسئول دولتی رسانه ای می شود، چرا به دنبال چندرغاز یارانه ی من هستند؟ پیامک های تبریک عید رییس جمهور هنوز در گوشی همراه همه مان هست.... وقتی با خزانه خالی می توان ریخت و پاش کرد مار ا چه کار دارند؟ وقتی فلان وزیر با هواپیمای اختصاصی دولت برای کارهای خصوصی مالی شرکتش به دوبی می رود، هزینه یارانه ی چند تا از ما ها برای همچنین سفرهایی هزینه خواهد شد؟

5-وقتی هم طبقه های من نمی توانند وام دومیلیونی بی دردسر از بانکها بگیرند، 650 میلیون یوروی بی زبان را طی یک تفاهم نامه بی سر و صدا به یکی از تجار نزدیک به خود می دهند حق دارم که از یارانه ام انصراف ندهم.

6-وقتی هر چه شعار دادند عکسش را عمل کردند، من چگونه مطمئن باشم که این حرفشان راست است و واقعا یارانه های انصرافی در راه بهبود بهداشت و درمان این مردم مصرف خواهد شد. شعارهایشان یادمان نرفته، راستگویی، نقدپذیری، احترام به همه، عدم تغییر اتوبوسی مدیران، حفظ انرژی هسته ای، حکومت نخبگان، عزت و اقتدار بین المللی، دیپلماسی موفق، مبارزه با فساد، اعتدال و پرهیز ازافراط و تفریط و ....

7-وقتی در تبلیغات تلویزیونی عنوان می کنند برای ثبت نام یارانه به مراکزی مثل 1- کمیته امداد 2-بهزیستی 3-دفتر روستایی و ... مراجعه کنید. این گونه به ذهن می آید که هرکس می خواهد یارانه بگیرد باید فقیر،معلول یا دهاتی باشد... من می ترسم نکند اگر من و امثال من هم انصراف دهیم، هرکسی خواست یارانه بگیرد او را به چشم پایین دستی نگاه کنند و طبقه بندیهای جدید اجتماعی منفی صورت پذیرد.

8-هنوز یادمان نرفته که در سال 91 دکتر احمدی نژاد اصرار به اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها داشت و کارشناسانش وعده ی مبلغ دومیلیون و سیصد هزار ریال یارانه برای هر نفر در صورت آزاد سازی قیمت حامل های انرژی را می دادند ولی یاران دولت فعلی -که در مجلسند- نگذاشتند و هزار سنگ انداختند تا دورانش به سر رسید. احمدی نژاد زمانی که کاری را می گفت انجام میداد پس این امر شدنی بود. ما از دکتر دروغ نشنیدیم.

9-همه کارشناسان اقتصادی می گفتند بودجه ی یارانه در دل خود هدفمندیست و افزایش قیمت خودش منبع تامین یارانه است. پس دولت عقلا نباید در تامین یارانه کسری بیاورد. این همه سر و صدا برای چیست؟

10-اگر می خواهند همه چیز را گران کنند تکلیف طبقات ضعیف و متوسط که با چنگ و دندان حقوقشان را تا سر برج می رسانند چه می شود؟ قیمت ها بالا می رود و حقوق ها کمتر از تورم افزایش دارد. پس هر روز افراد بیشتری از طبقه ی متوسط به طبقه ی ضعیف سقوط خواهند کرد.آیا تبعات اجتماعی آن را می دانند؟

11-می گویند می خواهند یارانه را به بخش تولید بدهند! کدام ایرانیست که نداند بسیاری از این رانت خواران بزرگ کشور چند کارخانه دارند و به نام صنعت میلیاردها تومان از بانک ها تسهیلات تولیدی گرفته اند و در برج سازی و واردات و عیش و نوش در کشورهای غربی خرج کرده اند. اگرتسهیلاتی که برای صنعت و تولید در این مملکت اخذ شده  در مسیر خودش مصرف می شد الان در ایران باید به اندازه ی اتحادیه اروپا کارخانه های بزرگ داشتیم. پس اگر یارانه ی من می خواهد به جیب اینان برود،هرگز.

12-زمانی که رهبرم فریاد اقتصاد مقاومتی سر داده و دولت ظاهرا لبیک گفته لکن در عمل مجوز واردات کالاهای لوکس اولویت دهم می دهد به نحوی که خیابان های شهرم جولانگاه ماشینهای چند صد میلیونی و چند میلیاردی شده چگونه به حرفهای مردان اقتصادی دولت اعتماد کنم و از ناچیز یارانه ام در گذرم.

        در پایان مطلبم را با کلام رهبرم امام خامنه ای (دامة برکاته) که موید حق بودن یارانه است نه صدقه بودن آن مزین می نمایم. معظم له در اول فروردین 91 در حرم رضوی فرمودند: «یارانه‌ها همیشه به صورت نامتعادل و غیر عادلانه در بین قشرهاى مختلف مردم تقسیم میشده است؛ طبیعت کار یارانه‌ى عمومى همین است. با هدفمندى یارانه‌ها، در واقع یک تعادلى، یک اجراى عدالتى در تقسیم و توزیع یارانه‌ها وجود پیدا کرده است. و من خبرهاى موثقى از سراسر کشور دارم که حاکى از آن است که این کار در بهبود زندگى طبقات ضعیف نقش مؤثر داشته است. این یکى از هدفهاست، که مهمترین هدف و مقصد از این قانون هم همین است.»


برچسب ها: یارانه ، حق ، انصراف ، روحانی ، احمدی نژاد ، وزیر ، متمول ،

محمودزاده
پنجشنبه 28 فروردین 1393 07:08 ب.ظ
عزیز ارزشمند وبلاگ بسیار پر محتوای دارین به قلم زیبای شما وزاویه دید شما باید تبریک گفت شبکه وبلاگی در راستای حمایت از قلم ارزشی های مانندشما وبلاگ نویس محترم راه اندازی شده است ما افتخار می کنیم مطالب شما را در سایت بازنشر بدهیم بنابراین
خواهشمندیم جهت تعامل وهمکاری بیشتر لینک ولوگوی سایت را در بخش پیوندهای با ارزشتان قرار بدهید وبا عضویت در آن نسبت به ارسال مطالب ارزشمندتان اقدام کنید تا ما نیز بر حسب وظیفه انجام وظیفه نموده وبازنشر بدهیم
یاعلی
www.kordestanweb.ir
دوشنبه 25 فروردین 1393 08:47 ب.ظ
درود بر تو با ایت مطالبت ومرك بر دروعگویان دروگر
پاسخ محمدرضا باغبانی : مخلصیم
محمد
دوشنبه 25 فروردین 1393 05:30 ب.ظ
سلام

وبلاگ خیلی خوبی داری، از مطالبت لذت بردم

موفق باشی
پاسخ محمدرضا باغبانی : سلام
متشکرم
حاجی
یکشنبه 24 فروردین 1393 07:38 ب.ظ
1-انچه برایم مسلم است خود اعتمادی به صداقت دولت ندارم. 2-ورای این بازی فتنه انگیزان تجربه دار چه هدفی دنبال میشود که در این هیاهو گم است .3-ااین سروتمندان مسن رانت خوار بی درد به قدرت رسیده در تفکرات اقتصادی منقضی شده دهه های قبل جامانده اند . 5- اینان اعتقادی به مبانی اقتصاد بر امده از اسلام و تفکر بومی ندارند.چرا همراهیشان کنیم
پاسخ محمدرضا باغبانی : صددرصد هم عقیده ایم
شنبه 23 فروردین 1393 11:54 ب.ظ
وحید یامین پور از گرفتن یارانه ها انصراف می دهد:
مقاله وی را در صفحه شخصی اش در شبکه اجتماعی تبیان، اینجا بخوانید:
http://net.tebyan.net/@3679/posts.html/883579
احسان خاکساری
شنبه 23 فروردین 1393 10:03 ب.ظ
به نام خدا وبا سلام
افرادیکه استطاعت مالی دارند حقا باید از دریافت یارانه انصراف بدهند.تا اقشار ضعیف بتوانند با تورم دست وپنجه نرم
کنند.
اما چیزی که دراین میان حایز اهمیت است بی اعتمادی ما به دولتمردان است که قول بازگشت منابع به نفع منافع عمومی راداده اند.
اصولا اقتصاد سرمایه داری که بر دولت فعلی حاکم هست براین عقیده استواراست که اقشار ضعیف باید ازبین بروند و از
امار اقتصاد کشور حذف بشوند.پس داعیه حمایت از قشرهای کم درامد دروغی بیش نیست.یارانه حق همه هست و هیچ کس رانباید بالاجبار از ان محروم ساخت.
ومن الله التوفیق
پاسخ محمدرضا باغبانی : سلام علیکم
دقیقا با شما همنظرم. یا علی
kdvd
شنبه 23 فروردین 1393 11:49 ق.ظ
ولی من انصراف می دهم
البته با شما موافقم. خیلی ها در دولت قبل سنگ اندازی کردن... بقول شما وابسته به عناصر مجلس و دولتی های فعلی بوده اند که الله اعلم... ولی بحثی که هست اینه من به حکم وظیفه ملی و با عنایت به دیدگاه رهبر انقلاب به حمایت از دولت فعلی، با عزم ملی وارد این قضیه شد. من وظیفه ام کمک به دولت است. ان شا الله دولت هم به وظیفه اش عمل خواهد کرد.
اگر واقعا مشلی در دولت وجود داشته باشد صحبتهای ارشادی رهبر به تذکرات جدی و نهایتا عمل تبدیل خواهد شد که تاکنون اینطور نشده است.
ضمنا در سخنرانی جناب آقا سعید جلیلی که چند روز پیش در اصفهان برپابود، ایشان هم با تشریح ابعاد اقتصاد مقاومتی ، بدون انتقاد از دولت، همگان را به ایفای وظیفه در قبال هدفمندی رایانه ها تشوق و ترغیب کرد.
پاسخ محمدرضا باغبانی : شما هم موفق باشید. یا علی
مهرنوش
شنبه 23 فروردین 1393 09:32 ق.ظ
مطالب وبلاگت رو خودت نوشتی؟ با اجازت من چندتا مطالبت رو زدم توی وبلاگم . آپم مایل بودی تبادل لینک اتوماتیک هم وبلاگم داره
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر