تبلیغات
از ماست که بر ماست - حاج حسنُ ایول
یکشنبه 2 شهریور 1393

حاج حسنُ ایول

   نوشته شده توسط: محمدرضا باغبانی    نوع مطلب :سیاسی ،

به نام خدا، اللهم عجل لولیک الفرج، سلام

        واقعا آدم وقتی این همه تفاوت را در دو رییس الوزرا می بینه تعجب می کنه. بیخود نیست که هرکی دستش به دهنش می رسه و سواد داره، سایه ی داش محمود را با تیر میزنه. یه نگاه به داش محمود خودمون با حاج حسن بنداز. تفاوت از زمین تا آسمانه... بالاخره حاج حسن دکتراش از انگلیسه ولی داش محمود دکتراش از همین ایرانه. سطح تحصیلات و محل تحصیل توی کلاس و معلومات و بینش خیلی خیلی موثره.

        مثلا دقت کنید الان توی اوج گرمای تابستان حاج حسن سفر استانی میره به چهارمحال بختیاری و اردبیل... چرا؟؟؟ خوب معلومه دیگه آدم عاقل تا میخاد بره تفریح و مسافرت، باید اقلیم و آب و هوا را بشناسه که بهش خوش بگذره. الان مناطق سردسیر خیلی با حاله. اما داش محمود توی اوج بارش برف سنگین زمستون می رفت شهرکرد؛ هواپیماش دو سه بار نمی تونست بشینه و با هزار اناانزلنا و نذر و نیاز هواپیما می نشست و بعدشم توی این سرما این وزیرای بدبخت را از کوره راه ها به دهات می فرستاد که بگه چی؟!؟

        هرکی را میخای بشناسی باید از دور و وریاش بشناسی. محافظ های حاج حسن را دیدید. آدم کیف می کنه. همه یک جور لباس می پوشند و رو به هیچکسی هم نمی دهند. این قدر با کلاسند که نمیگذارند هر بی سرو پایی خودش را به حاج حسن برسونه. آخه یه رییس جمهوری گفتند یه رعیتی گفتند. اما این داش محمود ما یه مشت دربه داغون دورش بودند که این مردم گشنه از سر و کولشون بالا می رفتند تا خودشون را به داش محمود برسونند و یه دستی بهش بکشند، یه ماچش کنند یا یه نامه بهش بدهند. خیلی خیلی بی کلاسی بود.

        حامیان داش محمود یه مشت مردم عامی بودند یا کسانی که دوزار پول توجیبشون نیست. وزیرهای محمود هم دربه داغون تر از خودش بودند و حامیاش. چهره شون را که میدیدی همه کمبود خواب داشتند. آخه یکی نیست بگه وزیری که روزی ده-دوازده ساعت نخوابه و به خودش نرسه که نمیتونه خوشگل بیاد پای دوربین. اما این ور آدم کیف می کنه همه مایه دارند. لپاشون گل انداخته. حتی وزیراش. یکیشون سی و چهار تا شرکت داره که چند تاش پتروشیمیه. اون یکی دوسه تا بیمارستان داره، یکی دیگه از دوستاش مهدی جونه البته الان داره میره دادگاه اما آخر حق به حق داره میرسه و احتمالا دادستان مجرم شناخته میشه...

        توی مراسم عمومی داش محمود هر ننه قمری جرات می کرد، حرف بزنه، داد و بیداد کنه و آخرشم هرچی میخاد به دولت و داش محمود بگه... اما خدا را شکر این دور و وریای حاج حسن به هیچ کسی رو نمی دهند . هرکی هم جرات کند صداش را بلند کنه و کلا کارهای بی سوادی از خودش نشون بده، سریعا هدایتش می کنند به اونجا !!!

        یادتونه تا داش محمود اومد سر کار دستور داد فرش های آنتیک کاخ ریاست جمهوری را جمع کنند و تشریفات را برداشت. اما دم حاج حسن گرم آمد همه چی را دوباره برگرداند. آخه رییس جمهور که همش نباس کارکنه باید به خودشم برسه، استخر سونا، ماساژ، تماشای مسابقه فوتبال و ...

        آدم کیف می کنه وقتی حاج حسن حرف میزنه. این قدر دیپلماتیک حرف میزنه که خدای نکرده به هیشکی بر نخوره حتی به نتانیاهو. حتی رسما نمیگه کشور اسراییل را به رسمیت نمیشناسه.... اجلاس داووس بود فکر کنم؛ مجری خودش را کشت، تکلیف رابطه ایران با اسراییل را مشخص کنه. حاج حسن با مهارت خاصی گفت: با همه ی دنیا رابطه برقرار می کنیم... اما این داش محمود صاف تو چشم خبرنگار و مجری غربی نگاه می کرد و می گفت رژیم صهیونیستی باید نابود بشه... بابا دوره ی این کارها گذشته باید فقط به دنیا حال بدیم. حالا به ما حال نمیدند اشکالی نداره. ما بزرگواریم!

        یادتونه داش محمود توی فتنه سبز لجنی ها به آن اراذل و اوباش که بانک ها را آتیش می زدند و مردم را لت و پار می کردند، گفت: خس و خاشاک... خیلی بی تربیتی بود. آخه آدم با چند تا اراذل محترم که مثل خودشون صحبت نمی کنه که. اراذل محترم جاشون روی چشم. آخه این بنده خداها که بد و خوب را نمی فهمند که بخواهند مخاطب قرار بگیرند. اما حاج حسن کسانی را که نقدش کردند و در خصوص مسایل هسته ای تذکر دادند و احساس دلواپسی کردند را خوب سرجاشون نشوند. یه بار گفت: بی سوادند، دفعه دیگه گفت: بی شناسنامه هستند و جدیدا هم که گفت: برند جهنم ... آخه مراجع، استادان دانشگاه، جانبازان و ایثارگران، تشکلهای سیاسی، بسیجیان و ... نباید هر حرفی را بزنند.

        داش محمود پول های بی زبون را خرد کرد و ریخت بی هیچ منتی به حساب مردم و گفت این یارانه هست و پول امام زمونه. بخورید نوش جونتون و حلال حلال. اما نمی دونه که وقتی پول مفت بریزی توی جیب این ملت، کم کم بی عار می شوند و پرتوقع. اما حاج حسن که اومد اولین کارش این بود که این پول حروم کردن را متوقف کنه. پول باید قلمبه بره توی جیب سرمایه دار جماعت، تا بره کارخونه بسازه و کار ایجاد بکند و ملت را به عنوان کارگر بگذارد سر کار. چقدر در این خصوص برای مردم صحبت کردند و از مردم خواستند ثبت نام نکنند برای یارانه. اما خوب این مردم بی سواد، نود و چهار درصد دوباره رفتند ثبت نام کردند. آخه خیر خودشون را که نمی فهمند. همگی اهل شوخیند. حاج حسنم گفت بعدا ....

        حاج حسن پایه ثابت تلویزیون شده. شبکه خبر را که روشن می کنی حاجی داره حرف می زنه. اصلا آدم قیافه اش را که می بینه کیف می کنه انگار همین الان بعد از خواب، از سر سفره غذا بلند شده، دو سه سیخ کوبیده و جوجه با گوجه اضافی و یه لیوان دوغ محلی با نعناع زده تو رگ. اما داش محمود تا نیگاش میکردی فکر می کردی نون و پنیر خورده یا نهایت کوکو سبزی. برای همینه که ضرغامی زمان داش محمود، فقط توی اخبار بیست و سی پوششش می داد و اما حاج حسن فقط کم مونده موقع اخبار آب و هوا هم باشه.

        از بس که این داش محمود نچسب بود، فقط کافی بود یه ریال بره روی یه جنسی، بی بی سی صد تا برنامه می گذاشت و همه ی ما مردم را روشن می کرد که بدونیم چقدر بی تدبیری داره میشه و گرونی بیداد می کنه. اما حاج حسن این قدر دلبری کرده که هرچی قیمت ها بالا می ره و رکود تورمی جولان میده، بی بی سی صداش در نمی یاد. خوب مردم هم تا بی بی سی چیزی نگه باورشون نمیشه گرونیه. دوره داش محمود مردم مثل دیوونه ها توی گرونی خرید و فروش می کردند. اما حالا خدا را شکر همه چی هر روز گرون میشه، اما خرید و فروش نمیشه. این رکود تورمی نیست ها. این افزایش سطح بینش اقتصادی ملت فهیم ایرانه.

        دقت کردید چقدر حاج حسن همراه ولایته. هروقت صحبت می کنه به فاصله دو سه روز بعد حضرت آقا میاند  و سخنرانی می کنند تا حرف حسن آقا برای همه جا بیفته و سوء برداشت نشه و به قول ما بیسوادا یه جورایی صافکاری... مثلا در خصوص نرمش قهرمانانه اینقدر تیم ظریف شل وادادند که گویی باید بروند؛ کت و کول اوباما را ماساژ بدهند؛ آقا دوباره سخنرانی کردند و فرمودند: نرمش قهرمانانه مثل کشتی می مونه که در اصل حریف را بازی میدی که بعد بزنی پدرش را دربیاوری (نقل به مضمون). اما توی کل دوران داش محمود حضرت آقا بیشتر از دو-سه بار به خودشون زحمت اصلاح و تفسیر سخنان داش محمود را ندادند. آخه داش محمود فقط داشت می زد به امریکا و اسراییل و اصلا کاری به مردم بالغ داخل نداشت دیگه و اما حاج حسن هر چی حرمت خارجیها را داره، عوضش روی مردم ایران و تادیبشون حساسه. هرچند روز یک بار باید یه چیزی بهشون بگه شاید این ملت اصلاح بشه، شاید. یه مشت آدم بی سواد بی شناسنامه جهنمی که اصلاح نمی شند به این راحتی ها.

        دوره داش محمود یه مشت کشور جهان سومی امریکای جنوبی و آفریقایی ایران را تحویل می گرفتند، اما این بدبخت بیچاره های بی کلاس که در سطح حاج حسن و تیمش نیستند. فقط اروپا و اگه خدا بخواد آمریکا. اولش سخته... درسته... تحویلمون نمی گیرند و هی قطعنامه پشت قطعنامه و هی توهین روی توهین. اما بالاخره دلشون به رحم میاد و می فهمند که ما چقدر خوبیم... این داش محمود از بس به پر و پای اینا پیچید و کنفشون کرد، باعث شده اینا فکر کنند ما هممون داش محمودیم. نمی دونند حاج حسن و تیمش حتی اگر آمریکا نماینده دولت را به سازمان ملل راه نده، ناراحت نمیشند بلکه بیشتر روی خوش نشون می دهند. حتی اگر توی مذاکرات ژنو همه ی دستاوردهای هسته ای را در قبال هیچ معامله کنند، بازهم وزیر خارجه برای نشان دادن حسن نیت دو هفته توی ژنو می مونه و با همه ی غربیها -حتی کارآموزان وزارت خارجه کشورهای غربی- سر میز مذاکره میشینه. این جوری میشه به غربیها نشون داد، اهل مذاکره ایم. در خصوص غزه و اینها هم فقط در داخل کشور!!! بیرون ایران نباید تنش درست بشه. به این میگن دیپلماتیک.

       خلاصه بیخود نیست که هرچی بی سوات و بی کلاسه دنبال داش محموده و هرچی آدم حسابیه با حاج حسن حال می کنه. خدا یه کم سوات و کلاس به ما بده که توی انتخابمون اشتباه نکنیم. آمین

 


برچسب ها: روحانی ، احمدی نژاد ، محمود ، حسن ، ایول ، صدا و سیما ، ضرغامی ،

Twilight
شنبه 8 شهریور 1393 02:19 ب.ظ
سلام.
زیبا بود.
سری هم به من بزنید استاد.مطلب جدید حاضر شد:)
پاسخ محمدرضا باغبانی : سلام
متشکرم
ان شا الله
lمحمد علی -ج
یکشنبه 2 شهریور 1393 02:09 ب.ظ
من بانظرشما موافقم
پاسخ محمدرضا باغبانی : متشکرم
یکشنبه 2 شهریور 1393 02:06 ب.ظ
من بانظر شما موافقم
پاسخ محمدرضا باغبانی : متشکرم
محمدصدرا
یکشنبه 2 شهریور 1393 12:37 ق.ظ
آره خب یکمیش را قبول داریم ولی داش محمودم بی اشکال نبود ها.من که سیاست نمیدونم ولی هیچ کدوم فایده ندارن برا مردم.همه به فکر
پاسخ محمدرضا باغبانی : گل بی عیب خداست
منظور یک مقایسه طنز بود
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر